Obowiązkiem komornika jest egzekwowanie świadczenia na rzecz wierzyciela

Dla dłużnika

Dłużnik to podmiot którego obowiązek spełnienia na rzecz wierzyciela świadczenia (pieniężnego lub niepieniężnego) został stwierdzony tytułem wykonawczym. Obowiązek spełnienia świadczenia jest przymusowo realizowany w drodze egzekucji sądowej (postępowania egzekucyjnego). Dłużnik jest stroną postępowania egzekucyjnego i przeciwko niemu jest prowadzone to postępowanie.

komornik wałcz

Dla wierzyciela

Egzekucja sądowa to postępowanie mające na celu przymusową realizację świadczenia od dłużnika. Wyłącznie właściwym do przeprowadzenia egzekucji sądowej w zakresie świadczeń pieniężnych i niektórych świadczeń niepieniężnych jest komornik sądowy. Podstawowym prawem wierzyciela jest możliwość dochodzenia swoich świadczeń od dłużnika w drodze egzekucji sądowej.

komornik wałcz

Działalność:

Witryna ta dotyczy egzekucji sądowej oraz działalności Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wałczu i jest przeznaczona dla wierzycieli, dłużników oraz innych osób zainteresowanych egzekucją sądową. Egzekucja sądowa reguluje przymusowe dochodzenie świadczeń od dłużnika na rzecz wierzyciela głównie przez Komornika Sądowego.

komornik wałcz
komornik wałcz

Kontakt

Jeżeli chcesz zadać pytanie do Komornika napisz na adres: walcz2@komornik.pl

Latest News

Little About Us

komornik wałcz

Aby ustalić szczegóły dotyczące egzekucji komorniczej, która obejmuje działania zarówno egzekucyjne, jak i zabezpieczające lub uzyskać informacje dotyczące poprawnego złożenia wniosku egzekucyjnego bądź na temat najbliższych licytacji komorniczych, prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub osobisty w Kancelarii Komorniczej Komornika ... Read More »

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 133, poz. 882, tekst jednolity z dnia 7 września 2006 r. (Dz.U. Nr 167, poz. 1191, tekst jednolity z dnia ... Read More »

Licytacje komornicze nieruchomości odbywają się przeważnie w sądach rejonowych, a każda z nich ma charakter publiczny. Oznacza to, że na sali mogą być obecne nie tylko osoby spełniające odpowiednie wymogi, ale również osoby postronne. Wywołanie licytacji oznacza podanie najważniejszych informacji ... Read More »

Nasza firma powstała w 1990 roku. Świadczy usługi dla szerokiej grupy odbiorców - od indywidualnych klientów po duże ogólnoeuropejskie korporacje. Specjalizuje się w zadaniach z zakresu "m" i "n". Główna siedziba Naszej firmy znajduje się w Krakowie. Posiadamy też 8 ... Read More »

Read More »

Read More »